Jump to content

User:Itytar

From Wikipedia, the free encyclopedia

Що таке NGN? Загальні відомості

[edit]

Next Generation Network (NGN) - мережа базована на пакетній передачі даних, яка здатна забезпечити користувачів телекомунікаційними послугами, в яких сервісні функції незалежно розділені від закладених в основі транспортних. Такий підхід знімає окови з доступу користувачів до мережі , а також з конкуренції постачальників послуг і з послуг, які постачальники самі та й вибиратимуть. Це в свою чергу дозволить узагальнити рухливість, тобто забезпечити користувачів послідовним та всюдидоступним наданням послуг.


NGN характерезується наступними фундаментальними особливостями :
- пакетна передача даних;
- розділення контрольних функцій в залежності від можливостей пред'явників,
виклик/сесія, і додаток/обслуговування;
- від’єднання сервісного постачання від транспортного та забезпечення відкритих інтерфейсів;
- підтримка широко спектру послуг, додатків та механізмів основаних на побудові
сервісних блоків(включаючи потокові/в режимі реального/нереального часу послуги та мультимедіа);
- прозорість;
- узгодження з існуючими мережами через вікритий інтерфейс;
- загальна мобільність;
- необмежений доступ користувачівв до різного роду послуг провайдера;
- різноманітність схем ідентифікації, на рівні IP-адрес з ціллю маршрутизації в IP-мережах;
- об’єднання службових характеристик для такого ж обслуговування, як відмічено користувачем;
- узгодження послуг поміж мережами фіксованого та мобільного зв’язку;
- сервісні функції незалежно розділені від закладених в основі транспортних;
- узгодження зі всіма Регулятивними вимогами, наприклад щодо аварійних викликів чи безпеки.


А чому саме NGN?

[edit]

Ідея NGN дає життя новій реальності у світі телекомунікацій, яку в загальному можна охарактерезувати наступними факторами:
• потреба об'єднати та оптимізувати поточні існуючі мережі;
• неймовірне розширення цифрового трафіку(тобто зростання вимог для нових мультимедійних послуг, мобільності тощо).

Трохи історії : вклад ITU-T в NGN

[edit]

У 2003 році Joint Rapporteur Group, зібравши експертів з усіх Questions of Study, створила Group 13. Основними суб’єктами вивчення Joint Rapporteur Group з приводу NGN (JRG-NGN) були :
- вимоги до NGN;
- загальна рекомендаційна модель;
- функціональні вимоги та архітектура NGN;
- розвиток та перехід до NGN.

Результатом збору JRG-NGN стали два основних документи (рекомендації), а саме Y.2001, «Загальний огляд NGN» та Y.2011, «Загальні принципи та рекомендаційна модель мереж наступного покоління».
Для продовження та прискорення активності щодо NGN, ініційованих з боку JRG-NGN, ITU-T засновує Групу Зфокусовану над NGN (FG NGN) у травні 2004. FG NGN, усвідомлюючи важливість та перспективи своєї роботи, звертається до світу з негайною потребою видання світових стандартів NGN.


Сьогодні : NGN Global Standards Initiative (NGN-GSI)

[edit]

Результат FGNGN (випуск 1) забезпечив фундаментом світових системних виробників та постачальників послуг, на якому можна розпочати перехід до NGN. З моменту створення FGNGN майже кожних два місяці проводилися інтенсивні зустрічі, але більше того зростала частка залучених фахівців, завдяки яким об’єм виконаної роботи невпинно ріс. На сьогодні цією роботою займається ITU-T’s NGN-Global Standards Initiative (NGN-GSI), яка покриває усі робочі групи над NGN.

Основними своїми цілями та завданнями NGN-GSI вважає :
- задресувати ринкові потреби до NGN стандартів;
- вироблення світових стандартів для NGN;
- посилити подальшу роль ITU-T як лідера поміж групами, що інтенсивно
працюють над розробленням мережі;
- поширення серед різних технічних груп інформації щодо об’єму виконаної роботи;


Ці та інші великі кроки у галузі телекомунікацій активно сприяють розробці нової мережі, нового покоління. А тепер зупинимося власне над основними ідеями(певного роду навіть проблемами) введення NGN.


NGN Study Topics

[edit]

- ЕВОЛЮЦІЯ МЕРЕЖ ДО NGN;
Перехід мереж до NGN повинен дозволити продовження існуючих мереж (,а також і узгодження з ними), паралельно дозволяючи впровадження нових можливостей. З моменту реалізації та розгортання, NGN пройшла еволюційний процес, і не всі мережі почнуть з одного і того ж самого щодо досягнення цілі, адже тут проявляється необхідність виробити низку різноманітних підходів. Великі фінансові інвестиції в телефонну мережу загального користування PSTN (public switched telephone network) дають зрозуміти, що якраз вона буде основним об’єктом дослідження для переходу до NGN. Вихідні результати описують можливі шляхи перетворення PSTN в NGN. Розроблені кроки переходу транспортної, сигнальної, регулятивної та управлінської частини PSTN до NGN. Інші початкові точки для переходу, наприклад існуючі мобільні мережі PLMN, під вивченням також знаходяться відповідні сценарії переходу.

- QoS (Quality of Service)
Базовим критерієм еволюції QoS є «суб’єктивне задоволення потреб користувача», тобто швидкість передачі, точність, надійність та безпека. Термін враховує визначення параметрів, що можуть бути виміряні безпосередньо під спостереженням в точці, де відбувається доступ до послуги користувачем чи постачальником. Гнучкість глобальної архітектури NGN є необхідною для того, щоб дозволити кожній визнаній операційній організації мати різні регулятивні середовища, спектри послуг, географічні території та мережеві інфраструктури. Обов’язково потрібно врахувати ці фактори при узгодженні параметрів, а також і рівнів, QoS для NGN.


- Узгодження з іншими мережами
Враховуючи той факт, що NGN залучатиме не одну серію протоколів (включаючи різноманітні профілі) на обидвох, сервісному та мережевому, рівнях, узгодження поміж різними системами та мережами можна віднести до одного з найважливіших питань у процесі розробки NGN.


- Безпека
Безпека – ключовий фактор для NGN, так же само як і у всіх сьогоднішніх мережевих середовищах. Неймовірно великий об’єм цієї теми, у поєднані з числом Організацій Розробки Стандартів (SDO – Standards Development Org) залучених вже сьогодні, насправді підкреслює стратегічну важливість предмету. В рамках NGN, проблеми безпеки знаходяться у тісному взаємозв’язку з архітектурою, якістю послуг (QoS), мережевим управлінням, мобільністю, а також із системою оплати наданих послуг.

   Вивчення предмету безпеки в основному стосується :
-- всесторонньої загальноохоплюючої архітектури безпеки для NGN;
-- підготовки операційної політики безпеки та директив(норм) NGN;
-- NGN протоколів безпеки та API (Application Programming Interface);


- Загальна мобільність
NGN надасть користувачам та приладам можливість спілкуватися та отримувати доступ до послуг незалежно від зміни розташування технічного середовища. Рівень сервісної доступності залежатиме від декількох факторів, включаючи можливості доступу до мережі, сервісного рівня погодження поміж користувачами домашньої та гостьової мереж тощо. Це також включає можливість спілкування з різних локацій використовуючи різне обладнання (термінали), з чи без переривання послуг, коли відбувається перехід чи зміна з одного засобу доступу на інший. Сюди ж входить усвідомлення існування такої потреби як об’єднання раніше різних світів фіксованого та мобільного зв’язку в одне ціле.

- Cервісна спроможність та архітектура
Робота у цій галузі в основному зводиться до :
-- спрямування телекомунікаційних послуг, які NGN повинна забезпечити, підтримуючи одночасно розділення поміж послугами та мережами, на яких вони працюють;
-- розвинення відповідної сервісної архітектури сфокусованої на інтерфейсах, що підтримують різні бізнес-моделі та суцільний зв’язок в різних середовищах;
-- підтримки зворотньої сумісності з, та еволюції від існуючих послуг та систем, що підлягатимуть вивченню(дослідженню) з метою відповідності потребам кінцевих користувачів та постачальників послуг.